Vill du leda verksamheter som utgör navet i kundupplevelsen på vårt djursjukhus, och samtidigt skapa förutsättningar för ett välfungerande internt stöd? Trivs du i en roll där ledarskap, samarbete och utveckling går hand i hand? Då kan detta vara nästa steg för dig.
Om arbetsplatsen
ANICURA DJURSJUKHUSET i Jönköping är regionens största djursjukhus. Vi har funnits i över 40 år och här arbetar omkring 100 personer. Vi har en välutvecklad akutsjukvård, och på djursjukhuset bedrivs också framgångsrik verksamhet inom t ex onkologi inklusive strålning, kirurgi, odontologi och oftalmologi. Vi arbetar med bilddiagnostik såsom CT och ultraljud med den senaste tekniska utrustningen.
Vi har idag akuten öppen 07.00-21 men har inneliggande djur dygnet runt. Vi brinner för att djur och djurägare ska ha någonstans att vända sig när djuret blir sjukt – och vi siktar långsiktigt på att kunna ta emot patienter dygnet runt.
Om rollen
Som chef för reception, telefon...